PROGRAM

2019. szept. 20., péntek

Rhédey-kastély:
16:00-16:30 A megnyitott Rhédey-kiállítás bemutatása
16:30-17:30 Mysteria residentiae Rhédey – kutatók és szakemberek nyilvános vitafóruma

Pad:
16:00-20:00 Kézművesvásár
20:00-21:00 Jakab Csaba &Band
21:30-23:00 Kowalsky meg a Vega (HU)

2019. szept. 21., szombat:

10:00-13:00 Nemzeti Lovas Színház: István, a király – nyilvános próba
11:00-18:00 II. Marosszéki Ízek főzőverseny
12:00-13:00 Huszárok felvonulása Erdőszentgyörgy utcáin
13:00-13:30 Hivatalos megnyitó
13:30-14:00 Szent György előfutamok
14:00-15:30 Néptánc előadás – Százfonat
15:30-16:00 Marosszéki Lófuttatás előfutamok
16:00-17:00 Kerekasztal beszélgetések: Minority SafePack, Kihívások az új Európa Parlament és az új Európa Bizottság előtt. Meghívott: Vinzce Loránd, európai parlamenti képviselő
16:00-16:30 Western show (Indián történet) – Győri Ördöglovasok
16:30-17:00 Baranta bemutató – Farkasnyom Egyesület
17:00-17:20 Angol telivér – előfutam
17:20-18:10 II. Marosszéki Ízek főzőverseny díjazása
18:10-18:30 Szent György középfutamok
18:30-18:50 Marosszéki Lófuttatás középfutamok
18:50-19:20 Pászka Lehel lovasíjász bemutató
19:20-20:00 Trükk lovas show (tüzes program) – Győri Ördöglovasok
21:30-23:00 Nemzeti Lovas Színház, István, a király rockopera (HU)
23:00 Tűzijáték

2019. szept. 22., vasárnap:

Gyerekprogram:

11:00-13:00 Pónilovaglás
12:00-12:50 Peppino bohóc – interaktív előadás
12:50-13:30 Hamupipőke – lovas-zenés mesejáték
13:00-15:00 Lufihajtogatás Peppino bohóccal

13:30-14:00 Erdélyi Lovas Kaszkadőrök
14:00-14:30 Marosszéki Íjászok bemutató
14:30-15:00 Lovagi torna – Győri Ördöglovasok
15:00-16:00 Kerekasztal beszélgetések: Az Európai Unió Tanácsának román elnöksége– kihívások, következtetések. Meghívott: Császár Károly és Dinu Socotar képviselők
16:00-17:00 Kiss Kata zenekar – Magyarból jeles
17:00-17:20 Döntő – Szent György futam
17:20-17:40 Döntő – Angol telivér
17:40-18:00 Döntő – Marosszéki Lófuttatás
18:00-18:05 Tanulmányi ösztöndíjak átadása
18:05-18:30 VII. Marosszéki Lófuttatás díjazása
19:00-20:10 Compact (RO)
21:00-22:30 Charlie (HU)

*a programváltoztatás jogát fenntartjuk

Állandó programok:

11:00-19:00

Kézművesvásár
Lovagoltatás
Mászófal
Vidámpark


20 septembrie 2019, vineri

Castelul Rhédey:
16:00-16:30 Prezentarea expoziției Rhédey nou-inaugurate
16:30-17:30 Mysteria residentiae Rhédey – dezbaterea publică a cercetătorilor și experților

Dealul ”Pad”:
16:00-20:00 Târg meșteșugăresc
20:00-21:00 Jakab Csaba &Band
21:30-23:00 Kowalsky meg a Vega (HU)

21 septembrie 2019, sâmbătă:

10:00-13:00 Teatrul Național Ecvestru, Ungaria: ”István, a király” – probă deschisă
11:00-18:00 Concurs Gastronomic ”Gusturi Mureșene”, ediția a II-a
12:00-13:00 Parada husarilor pe străzile din Sângeorgiu de Pădure
13:00-13:30 Deschidere oficială
13:30-14:00 Tururi preliminare ”Sfântu Gheorghe”
14:00-15:30 Spectacol de dansuri populare
15:30-16:00 Tururi preliminare ”Galopiada Mureșană”
16:00-17:00 Dezbateri: Minority SafePack, Provocările cu care se confruntă noul Parlament European și noua Comisie Europeană.Invitat: Vinzce Loránd, deputat în Parlamentul European
16:00-16:30 Western show (poveste indiană) – ”Győri Ördöglovasok”
16:30-17:00 Prezentarea stilului de luptă ”baranta” – ”Farkasnyom Egyesület”
17:00-17:20 Englez pursânge–tur preliminar
17:20-18:10 Decernarea premiilor – Concurs Gastronomic ”Gusturi Mureșene”, ediția a II-a
18:10-18:30 Semifinale „Sfântu Gheorghe”
18:30-18:50 Semifinale ”Galopiada Mureșană”
18:50-19:20 Prezentarea lui Pászka Lehel
19:20-20:00 Show ecvestru de trucuri – ”Győri Ördöglovasok”
21:30-23:00 Teatrul Național Ecvestru, ”István, a király”operă-rock
23:00 Foc de artificii

22 septembrie 2019, duminică:

Program pentru copii:

11:00-13:00 Călărirea poneilor
12:00-12:50 Clovnul Peppino – spectacol interactiv
12:50-13:30 Cenușăreasa – program muzicalo-ecvestru
13:00-15:00 Modelaj de baloane cu clovnul Peppino

13:30-14:00 ”Erdélyi Lovas Kaszkadőrök”
14:00-14:30 Prezentare ”Marosszéki Íjászok”
14:30-15:00 Lupta Cavalerilor – ”Győri Ördöglovasok ”
15:00-16:00 Dezbateri: Președinția Consiliului Uniunii Europene a României – provocări, concluzii. Invitați: senatorul Császár Károly și deputatulDinu Socotar
16:00-17:00 Orchestra Kiss Kata
17:00-17:20 Finală – Cursa ”Szent György”
17:20-17:40 Finală – Englez pursânge
17:40-18:00 Finală – Galopiada Mureșană
18:00-18:05 Acordarea burselor de merit
18:05-18:30 Decernarea premiilor a celei de-a VII-a ediții a Galopiadei Mureșene
19:00-20:10 Compact (RO)
21:00-22:30 Charlie (HU)

*ne rezervăm dreptul de a modifica programul

Programe permanente:

11:00-19:00

Târg meșteșugăresc
Călărie
Perete de cățărare
Parc de distracții

Comments are closed